اسلام ناب


دانشمندان، چه در گذشته و چه امروز، انسان‌هایی هستند که با دقت و کنجکاوی به بررسی پدیده‌های جهان می‌پردازند و می‌کوشند علت پیدایش آن‌ها، رابطه‌ی آن‌ها و فایده‌ی کاربردشان را بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری دریابند. هزاران انسان در زیر درخت سیب نشسته بودند و هزاران سیب از درخت به زیر افتاده بود، ولی هرگز موفق به کشف قانون گرانش (جاذبه) نشدند؛ حتی هزاران دانشمند با دقت و جدیت به اندازه‌گیری وزن و جرم عناصر شیمیایی پرداخته بودند، اما تنها یکی از آن‌ها متوجه رابطه‌ی شگفت‌انگیز میان آن‌ها گردید. بنابراین موفقیت تنها باکسانی یار می‌شود که با تلاش و پیگیری فراوان به دنبال سؤال خود باشند.

دانشمند خوش‌بخت و موفق کسی است که کارهای پیشینیان خود را بشناسد، آن‌ها را با دقت تمام بررسی و ارزیابی کند، ناکامی‌ها و کامیابی‌هایشان را دریابد و کار ناتمام گذشتگان را ادامه داده و کامل کند. او هرگز از هیچ شروع نمی‌کند، بیراهه و بن‌بست را دوباره نمی‌پیماید، او همه چیز را خودش بررسی نمی‌کند، همه چیز را آزمایش نمی‌کند، در مواردی به بررسی‌ها و آزمایش‌های پیشینیان خود اعتماد و اتکا می‌کند و در آنجایی که نتایج بسیار مهم یا متناقض و نارسا است ناگزیر است که خود به بررسی‌ها و تجربه‌های تازه‌ای دست بزند.

دانشمندان همواره به دنبال کشف حقایق ناشناخته هستند. آن‌ها در طول تاریخ همواره به دنبال مجهولات بوده‌اند و تلاش کرده‌اند که آن‌ها را کشف کنند. دریاها، کوه‌ها، بیابان‌ها، جنگل‌ها، دشت‌ها، آثار باستانی پیشینیان و هزاران مسئله دیگر به دقت مورد مطالعه آنان قرار گرفته است.

پیشنهاد ما برای دانشمندان طرفدار حق و حقیقت و علم و دانش جهان امروز این است که چنانچه می‌خواهید دری به‌سوی ناشناخته‌ها بگشایید، نگاهی عمیق به قرآن کریم داشته باشید. خواهشمندیم به این کتاب آسمانی با دیدی کوتاه و سرسری ننگرید؛ بلکه به‌عنوان یکی از پدیده‌های هستی که ناشناخته‌های زیادی دارد بنگرید و با دقت آن را مورد مطالعه قرار دهید.

یکی از ویژگی‌های قرآن کریم که می‌توان آن را به‌عنوان دلیلی بسیار محکم در مورد صداقت آن تقدیم دانشمندان محترم کرد، این است که قرآن، مدت‌ها قبل از نوآوری و پیشرفت علمی، نازل شده است؛ اما بااین‌حال علم و دانش، نتوانسته است کوچک‌ترین اشتباهی را از داده‌های علمی قرآن به‌دست آورد. اگر قرآن، کلامی بشری بود، حتماً در آن اشتباهی علمی یافت می‌شد.

بدون شک این کتاب مقدس به دلیل معجزه بودن، با سایر کتب آسمانی، بسیار متفاوت است، و بدون تحریف و کم یا زیادشدن، درست مانند حدود هزار و پانصد سال قبل است و بدون کم  و کاست در دست ماست و گذر زمان کوچک‌ترین خللی در صحت و حقانیت آن ایجاد نکرده است.

اینک به ارائه چند نمونه می‌پردازیم تا روشن شود که قرآن کریم ضمن اشاره به سایر علوم و فنون به نحو بسیار شگفت‌آوری، به پدیده‌ها و مسائلی اشاره کرده است که هنگام نزول قرآن، کشف نشده بودند. بلکه در ادوار بعدی کشف شده‌اند:

1. بارش آهن (به اعتقاد دانشمندان، آهن به علت بارش شهاب‌سنگ‌ها روی زمین حاصل‌شده): «وَأَنْزَلْنَا الْحَدِیدَ فِیهِ بَأْسٌ شَدِیدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاس [حدید/25] و ما آهن را نازل کردیم که در آن نیروی شدید و منافعی برای مردم است».

2. دچار سینه‌تنگی و خـفـقـان شدن با افـزایش ارتفاع: «وَمَنْ یرِدْ أَنْ یضِلَّهُ یجْعَلْ صَدْرَهُ ضَیقًا حَرَجًا کَأَنَّمَا یصَّعَّدُ فِی السَّمَاءِ [انعام/125] هر که را بخواهد به حال خود رها کند، سینه وی را تنگ (خفه) می‌کند، چنان‌که گویی که دارد به آسمان بالا می‌رود».

3. حیوانات از بخش جلو مغز خود هدایت می‌شوند: «إِنِّی تَوَکَّلْتُ عَلَی اللَّهِ رَبِّی وَرَبِّکُمْ مَا مِنْ دَابَّةٍ إِلَّا هُوَ آخِذٌ بِنَاصِیتِهَا [هود/ 56] من به خدا آفریننده خودم و آفریننده شماها توکل کردم، هیچ حیوانی وجود ندارد که او از ناحیه جلو مغزِ آن آن‌را هدایت نکند».

4. نور خورشید نور اصلی و نور ماه نور بازتابی است: «هُوَ الَّذِی جَعَلَ الشَّمْسَ ضِیاءً وَالْقَمَرَ نُورًا [یونس/5] اوست که خورشید را نور اصلی و ماه را نور بازتابی قرار داد».

5. هفت لایه بودن جو زمین: «الَّذِی خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ طِبَاقًا [ملک/3] آن خدائی که هفت طبقه (هفت لایه) جو روی همدیگر را آفرید».

6. حرکت کوه‌ها (به اعتقاد دانشمندان، کوه‌ها در حال حرکت‌اند): «وَتَرَی الْجِبَالَ تَحْسَبُهَا جَامِدَةً وَهِی تَمُرُّ مَرَّ السَّحَاب [نمل/88] و کوه‌ها را می‌بینی گمان می‌کنی ثابت هستند، درحالی‌که مانند ابرها سپری می‌شوند».

7. قسم به دریای سراسر آتش! (اشاره به فوران آتش‌فشان‌ها و جاری شدن مواد مذاب در دریاها): «وَالْبَحْرِ الْمَسْجُور [طور/6] قسم به دریای سراسر آتش».


برای مطالعه همه مطالب بنده در سایت اینجا كلیك كنید

طبقه بندی: راهنما شناسی، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : دوشنبه هجدهم اسفندماه سال 1393 توسط : احمد صادقی