اسلام ناب

بعد از وقوع حادثه تاریخی انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی (ره) جریان عظیمی را در منطقه و کلّ جهان به راه انداختند و برای اولین بار شعار وحدت بین شیعه و سنی مطرح کرده و سعی نمودند ضعف مسلمانان را در مقابل کفار و دشمنان دین و اسلام را به ملتی یکپارچه تبدیل کنند و تا آخرین روزهای عمر شریفشان بر این امر مهم تأکید داشتند.

در یکی از بیانات‌شان می‌فرمایند: «اگر چنانچه اختلافی ما بین برادران اهل سنتِ ما با برادران اهل تشیع ما واقع شود این به ضرر همه مسلمین است و آنهایی که می خواهند ایجاد تفرقه بکنند نه اهل سنت هستند و نه اهل تشیع، آنها کسانی هستند که به نفع دشمنان اسلام مشغول توطئه هستند و می خواهند دشمنان اسلام را بر مسلمین غلبه دهند… ما باید بیدار باشیم و بدانیم که این حکم الهی که فرموده است: «انما المومنون اخوه»[۱] مومنان برادر هستند اینها هیچ حیثیتی جز برادری با هم ندارند و مکلفند که مثل برادر با هم رفتار کنند».[۲]

بعد از ارتحال امام راحل، مقام معظم رهبری (حفظه الله) هم همین رویه را دنبال نموده‌اند. مقام معظم رهبری در طول سالیان مختلف، همیشه بر اصل  وحدت میان شیعه و سنی و پرهیز از اختلافات  تاکید کرده اند. ایشان در این باره می فرمایند:
«یکى از نقاطى که دشمنان ما بر روى آن به طور کامل تکیه میکنند، برافروختن اختلافات مذهبى است؛ شیعه و سنى. آدمهائى که نه به شیعه عقیده دارند، نه به سنى عقیده دارند، نه اصل اسلام را قبول دارند، طبق میل سرویسهاى جاسوسى آمریکا و اسرائیل مى‌آیند پشت بلندگوها مى‌ایستند، از توسعه‌ى تشیع اظهار نگرانى میکنند! شما چه می‌فهمید تشیع چیست؟! چه می‌فهمید تسنن چیست؟! شما به اصل دین اعتقادى ندارید.»[۳]

دشمنان اسلام با مشاهده اوضاعی که بر خلاف نظرشان بوده و با دیدن وحدت رهبران شیعی و سنّی، شروع به طراحی سناریوی اختلاف افکنی بین شیعه و سنّی نموده و در مناطق شیعی و سنی‌نشین و مناطق حسّاس شروع به شایعه پراکنی کرده و با استفاده از جمله‌ها و کلمات مورد اختلاف بین شیعه و سنی به اختلاف آنها همت گمارده‌اند و تمام ابزارهای بِروز خود را نیز در این امر بسیج نموده‌اند. 

به مواردی از این سناریوی دشمن اشاره می کنیم:

۱- ساخت سریال‌های اختلاف افکن بین شیعه و اهل سنت
به عنوان نمونه ساخت سریال عمر که با اهداف زنده کردن اختلافات مذهبی و قومی بوده است. در این سریال با ظرافت تمام تلاش دارد میان عرب و عجم و میان شیعه و سنی اختلافات دامنه داری را آغاز نماید.

۲- استفاده مکرر از نام مجعول خلیج العربی به جای خلیج فارس و تحریک اقوام عربی بر این امر

۳- ایجاد شبکه های ماهواره ای با اهداف اختلاف افکنی
به عنوان نمونه چندی است که با حمایت مالی رژیم سعودی و محوریت اطلاعاتی اتاق فکر آمریکایی – انگلیسی شبکه ای به نام "کلمه" به منظور اختلاف افکـنی و تحریـک برادران اهـل سنت به نفع فرقه ی منحرف وهابیت و در نهایت سیاست نخ نمای "تفرقه بینداز و حکومت کن" آغاز به کار کرده است.

۴- ترویج عید الزهرا و مراسم عمر کشون در بین شیعیان:
آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در باره این حرکت می‌فرمایند: هرگونه گفتار یا کردار و رفتارى که در زمان حاضر سوژه و بهانه به دست دشمن بدهد و یا موجب اختلاف و تفرقه بین مسلمین شود شرعا حرام اکید است.[۴]
آیة الله محمدتقی بهجت (ره) درباره برگزاری مجالس به مناسبت حضرت زهرا (س) (عیدالزهراء ) توصیه می فرمودند كه به بیان فضایل اهل بیت (ع) بویژه حضرت زهرا (س) و بیان حدیث ثقلین پرداخته شود. به فرموده ایشان شیوه مرحوم آیت الله بروجردی (ره) نیز همین بوده است ؛ یعنی بیان مشترکات میان شیعه و اهل تسنن و ترک مطاعن و مثالب یا لعن و سب آشکار .[۵]

ما الآن در شرائطی قرار گرفته ایم که دشمن بیش از پیش از وحدت ما شیعیان و اهل تسنن احساس خطر می کند و وحدت ما سلاحی است در مقابل استکبار جهانی خصوصا آمریکا و صهیونیست ها که بارها اعلام کرده اند که از این سلاح عظیم (وحدت) بیشترین خطر را احساس می کنند.

بنابراین ای برادر شیعی و ای برادر سنی! سعی کنیم با بصیرت و آگاهی کامل و ترویج امر وحدت شیعه و سنّی، تؤطئه سناریوی اختلاف افکنی دشمنان را نقش بر آب کنیم.

منبع: http://www.adyannet.com/news/6432 

[۱] سوره حجرات آیه ۱۰

[۲] بیانات امام خمینی در دیدار با اعضای جهاد سازندگی، صحیفه نور

[۳] سخنرانی مقام معظم رهبری(۲۹/۳/۹۱)

[۴] پایگاه خبری شفقنا

[۵] کتاب «در محضر حضرت آیت الله العظمی بهجت» ، نوشته محمدحسین رخشاد

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : شنبه بیست و هشتم دیماه سال 1392 توسط : احمد صادقی